By – Kamp Resultater

By – Kamp

Udskilningsløb

  1. Matias Greve (Odense)
  2. Jakob Frandsen (Aarhus)
  3. Anders Lilliendal (København)
  4. Jeppe Aaskov Pallesen (Aarhus)
  5. Mikkel Skovgaard (Aarhus Junior)
  6. Kasper Linde (Odense)
  7. Jakob Albertsen (Aarhus Junior)
  8. Mark Frederiksen (København)

Omgang på tid

  1. Lasse Norman Hansen (Odense), 18,717 sekund
  2. Nicklas O. Pedersen (Aarhus), 20,243 sekund
  3. Martin Frank (København), 21,609 sekund
  4. Svend Helleshøj Buch (Aarhus Junior), 21,656 sekund

2.000 meter Australsk Forfølgelsesløb

  1. Johan Tiedemann Langballe (Aarhus Junior)
  2. Morten Høgh Abel Jensen (Aarhus)
  3. Anders Fynbo (København)
  4. Nicolai Just (Odense)

3.000 meter Holdforfølgelsesløb

  1. Aarhus, 3.36,910
  2. Odense, 3.37,700
  3. Aarhus Junior, 3.46,730
  4. København, 3.51,270

Samlet Stilling inden pointløbet

  1. Aarhus, 32 point
  2. Odense, 24 point
  3. Aarhus Junior, 18 point
  4. København, 14 point

Point scoret i pointløbet

  1. Odense, 33 point
  2. Aarhus, 23 point
  3. Aarhus Junior, 8 point
  4. København, 2 point

Slut Resultat

  1. Odense, 57 point
  2. Aarhus, 55 point
  3. Aarhus Junior, 26 point
  4. København, 16 point

 

Senior A

Linjeløb

  1. Rasmus Søgaard
  2. Michael Berling
  3. Mads Meyer
  4. Jan Birke Lyngbye
  5. Danny Bak Pedersen

Pointløb

  1. Mads Meyer, 25 point
  2. Rasmus Søgaard, 8 point
  3. Johannes Ollerup Sall, 5 point
  4. Thomas Guldhammer, 5 point
  5. Michael Berling, 5 point

“Den Længste Omgang”

  1. Michael Berling
  2. Mads Andersen
  3. Mads Meyer
  4. Johannes Ollerup Sall

Udskilningsløb

  1. Mads Meyer
  2. Michael Berling
  3. Rasmus Søgaard
  4. Thomas Guldhammer
  5. Danny Bak Pedersen

Samlet Resultat

  1. Mads Meyer, 16 point
  2. Michael Berling, 14 point
  3. Rasmus Søgaard, 12 point
  4. Thomas Guldhammer, 5 point
  5. Johannes Ollerup Sall, 5 point
  6. Mads Andersen, 4 point
  7. Jan Birke Lyngbye, 2 point
  8. Danny Bak Pedersen, 1 point
  9. Martin Steffensen, 0 point
  10. Frank Mathiesen, 0 point

Senior B

Linjeløb

  1. Christian Ranneries
  2. Amund Norman Otte Johansen
  3. Johnny Franck
  4. Kasper Sørensen
  5. Mathias Birk Madsen

Udskilningsløb

  1. Christian Ranneries
  2. Amund Norman Otte Johansen
  3. Johnny Franck
  4. Thorbjørn Sørensen
  5. Kasper Sørensen

Spurtløb

  1. Amund Norman Otte Johansen
  2. Christian Ranneries
  3. Johnny Franck
  4. Mathias Birk Madsen
  5. Niels Bjørnsteen

Samlet Resultat

  1. Christian Ranneries, 14 point
  2. Amund Norman Otte Johansen, 13 point
  3. Johnny Franck, 9 point
  4. Mathias Birk Madsen, 3 point
  5. Kasper Sørensen, 3 point
  6. Thorbjørn Sørensen, 2 point
  7. Niels Bjørnsteen, 1 point
  8. Sine Lysdahl, 0 point

U15

Pointløb

  1. Mathias Møller Jørgensen, 40 point
  2. Frederik Bjørn Sørensen, 32 point
  3. Cedar Benjamin Hansen, 27 point
  4. Oscar Munk-Olsen, 5 point
  5. Jonas Birk Madsen, 0 point

Linjeløb

  1. Mathias Møller Jørgensen
  2. Frederik Bjørn Sørensen
  3. Cedar Benjamin Hansen
  4. Oscar Munk-Olsen
  5. Jonas Birk Madsen

Udskilningshandikap

  1. Frederik Bjørn Sørensen
  2. Cedar Benjamin Hansen
  3. Oscar Munk-Olsen
  4. Jonas Birk Madsen
  5. Mathias Møller Jørgensen

Samlet Resultat

  1. Frederik Bjørn Sørensen, 13 point
  2. Mathias Møller Jørgensen, 11 point
  3. Cedar Benjamin Hansen, 10 point
  4. Oscar Munk-Olsen, 7 point
  5. Jonas Birk Madsen, 4 point

U11 & U13

Spurtløb

  1. Noah Wulff Andersen
  2. Rasmus Perto
  3. Sebastian Søndergaard
  4. Astrid Marie Bjørn Sørensen
  5. Claudia Mygdam Mikkelsen

Tempoløb

  1. Rasmus Perto, 8 point
  2. Noah Wulff Andersen, 5 point
  3. Sebastian Søndergaard, 2 point
  4. Astrid Marie Bjørn Sørensen, 0 point
  5. Claudia Mygdam Mikkelsen, 0 point

Linjeløb

  1. Rasmus Perto
  2. Noah Wulff Andersen
  3. Sebastian Søndergaard
  4. Astrid Marie Bjørn Sørensen
  5. Claudia Mygdam Mikkelsen

Samlet Resultat

  1. Rasmus Perto, 14 point
  2. Noah Wulff Andersen, 13 point
  3. Sebastian Søndergaard, 9 point
  4. Astrid Marie Bjørn Sørensen, 6 point
  5. Claudia Mygdam Mikkelsen, 3 point
  6. Jens Bak Bjerregaard, 0 point
  7. Magnus Obitsø Forsberg, 0 point
  8. Malthe Obitsø Forsberg, 0 point

1.000 meter handikap

  1. Malthe Obitsø Forsberg
  2. Mathias Møller Jørgensen